Nagrody Starosty dla iwonickich działaczy społecznych

Nagrody Starosty dla iwonickich działaczy społecznych
Nagrody Starosty dla iwonickich działaczy społecznych

Świetne wieści dotarły do nas z Rymanowa. 23 maja br.  w tamtejszej restauracji Stara Gorzelnia miały miejsce coroczne obchody Powiatowego Dnia Działacza Kultury, podczas których wręczone zostały odznaczenia honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W wąskim gronie trojga wyróżnionych znalazł się Pan Rajmund Boczar jako prezes Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”. Odebrał on odznaczenie z rąk Starosty Krośnieńskiego Jana Pelczara, burmistrza Gminy Rymanów Wojciecha Farbańca oraz Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Aktywność Pana Rajmunda i jego szeroko zakrojona działalność na rzecz ocalania historii i kultury Iwonicza nie przestają nas zadziwiać, dlatego nagroda zdecydowanie trafiła do rąk właściwego człowieka. Na tym jednak nie koniec miłych niespodzianek: dostrzeżone zostały również zasługi samego Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, któremu starosta przyznał nagrodę rzeczową „za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kulturalnych wartości i dziedzictwa”. Odebrał ją Pan Marek Bliżycki, wiceprezes stowarzyszenia i człowiek, bez wiedzy którego nie byłoby możliwe pozyskanie środków zewnętrznych na działalność statutową organizacji.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia Panu Rajmundowi i wszystkim osobom tworzącym Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”. Jednocześnie dziękujemy za wyrazistą, aktywną obecność Stowarzyszenia w życiu lokalnej społeczności i życzymy dalszych sukcesów w podejmowanych przez nie działaniach.