Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Nagrody Starosty dla iwonickich działaczy społecznych

Nagrody Starosty dla iwonickich działaczy społecznych
Nagrody Starosty dla iwonickich działaczy społecznych

Świetne wieści dotarły do nas z Rymanowa. 23 maja br.  w tamtejszej restauracji Stara Gorzelnia miały miejsce coroczne obchody Powiatowego Dnia Działacza Kultury, podczas których wręczone zostały odznaczenia honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W wąskim gronie trojga wyróżnionych znalazł się Pan Rajmund Boczar jako prezes Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”. Odebrał on odznaczenie z rąk Starosty Krośnieńskiego Jana Pelczara, burmistrza Gminy Rymanów Wojciecha Farbańca oraz Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Aktywność Pana Rajmunda i jego szeroko zakrojona działalność na rzecz ocalania historii i kultury Iwonicza nie przestają nas zadziwiać, dlatego nagroda zdecydowanie trafiła do rąk właściwego człowieka. Na tym jednak nie koniec miłych niespodzianek: dostrzeżone zostały również zasługi samego Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, któremu starosta przyznał nagrodę rzeczową „za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kulturalnych wartości i dziedzictwa”. Odebrał ją Pan Marek Bliżycki, wiceprezes stowarzyszenia i człowiek, bez wiedzy którego nie byłoby możliwe pozyskanie środków zewnętrznych na działalność statutową organizacji.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia Panu Rajmundowi i wszystkim osobom tworzącym Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”. Jednocześnie dziękujemy za wyrazistą, aktywną obecność Stowarzyszenia w życiu lokalnej społeczności i życzymy dalszych sukcesów w podejmowanych przez nie działaniach.