Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

III Dobroczynny bieg nadziei Hospicjum Krosno

III Dobroczynny bieg nadziei Hospicjum Krosno
III Dobroczynny bieg nadziei Hospicjum Krosno

Centrum Medyczno-Charytatywne Caritas w Krośnie wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krośnie, zaprasza na imprezę rodzinno -sportową organizowaną na Stadionie Lekkoatletycznym MOSiR w Krośnie przy ul. Bursaki w dniu 2 czerwca 2019 roku. Rozpoczęcie o godzinie 14.00.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin: biegi dla dzieci, gry i zabawy, III Dobroczynny Bieg Nadziei i zawody nordic walking. Bieg główny rozpocznie się od stadionu MOSiR w Krośnie, a potem dalej na terenie ulic Lenarta, Powstańców Śląskich, Wieniawskiego i Bursaki. Pętla liczy około 5 km.

W czasie imprezy można będzie wesprzeć działalność Krośnieńskiego Hospicjum.

W razie opadów deszczu cały blok imprez zostanie przeniesiony do Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie ul. Bursaki.

Celem planowanej imprezy jest między innymi wyrabianie wrażliwości społecznej na los innych ludzi i chęć niesienia im bezinteresownej pomocy; integracja społeczności lokalnej i ponadlokalnej, popularyzacja aktywności ruchowej wśród młodzieży i dorosłych, zdrowych i niepełnosprawnych, osób samotnych i rodzin; upowszechnianie zdrowego stylu życia w rodzinach poprzez wspólne przebywanie, zabawę i zdrową rywalizację. Planuje się, że w imprezie weźmie udział kilkaset osób. Całkowity dochód z biegu oraz imprez towarzyszących zostanie przeznaczony na potrzeby krośnieńskiego Hospicjum prowadzonego przez Centrum Medyczno-Charytatywne „Caritas”.