Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akademia z okazji rocznic majowych

Akademia z okazji rocznic majowych
Akademia z okazji rocznic majowych

Nadszedł maj. Jest ciepło, przyroda budzi się do życia, wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Ale maj to tez miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami.

1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja to Dzień Flagi, 3 maja to 228 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. 8 maja przypada 74. Rocznica zakończenia II wojny światowej.

W związku z tak wieloma świętami i rocznicami uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, podczas którego wszyscy zebrani przypomnieli sobie te ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Uczestnicy apelu starali się odpowiedzieć na pytania czym jest dla nas Ojczyzna, Naród, Wolność, zachęcić zebranych do refleksji na tak ważnymi dla każdego Polaka Sprawami, bo przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.  Na zakończenie apelu zaprezentowali się laureaci powiatowego konkursu poezji patriotycznej.