Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych

Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych
Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych

14 kwietnia XVI już raz kultywowaliśmy coroczną imprezę, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju. „ Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych” odbyły się jak zawsze w Niedzielę Palmową. Tę piękną uroczystość otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Pan Rajmnd Boczar a poświęcenia stoisk oraz przekazania błogosławieństwa i życzeń świątecznych dokonał Ks. Proboszcz Bogdan Nitka. Po oficjalnych powitaniach Pani Dyrektor GOK-u Dorota Świstak przeprowadziła prezentację poszczególnych stoisk.

Tegoroczni uczestnicy przygotowali dla mieszkańców i gości wiele atrakcji: przepiękne ozdoby, stroiki, figurki, kartki świąteczne, pisanki i palmy wielkanocne-wszystko wykonane ręcznie, z różnych materiałów i różnymi technikami. Nasycić można było nie tylko ducha, ale i ciało próbując wspaniałych wyrobów wędliniarskich z domowym chrzanem, marynowanych grzybków, smalców, bigosów, smakowitych słodkich wypieków oraz wielu innych cieszących podniebienie frykasów przygotowanych przez Koło Gospodyń z Iwonicza i Panie z Zespołu Lubatowianie z Lubatowej. Dziękujemy, podziwiamy i zapraszamy za rok.