Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie kulinarnym

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie kulinarnym
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie kulinarnym

Wyróżnienie  dla Klaudii  Kuźmy i Angeliki  Gankiewicz  uczennic ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu

W FINALE  V MIĘDZYNARODOWEGO  KONKURSU KULINARNEGO  

MAŁOPOLSKIE PRODUKTY REGIONALNE I TRADYCYJNE

,,SMAK GOŚCINNOŚCI  2019”

 

W dniu 05.04.2019 r. Klaudia Kuźma  i Angelika Gankiewicz  uczennice  ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu w zawodzie kucharz  reprezentowały  szkołę w finale  V Międzynarodowego  Konkursu Kulinarnego Małopolskie Produkty Regionalne i Tradycyjne ,,Smak Gościnności 2019” w Myślenicach. Do finału zakwalifikowało się tylko 14 szkół (zespołów dwuosobowych ) z całej polski w tym  3 szkoły z zagranicy.

Tematem przewodnim konkursu była suska sechlońska.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 4 zakąsek  zimnych  lub gorących oraz  4 porcji dania zasadniczego. Uczennice  przygotowały  następujące potrawy:

Zakąska: Ślimaczek ze śliwką podany na mixie sałat z dresingiem śliwkowym.

Danie zasadnicze: Polędwiczka wieprzowa ze śliwką podana z kulkami ziemniaczanymi ,sosem rozmarynowo- śliwkowym i blanszowanym brokułem.

W klasyfikacji ogólnej Klaudia i Angelika otrzymały WYRÓŻNIENIE.

Komisja konkursowa oceniła poziom konkursu na bardzo wysoki, wyraziła podziw i uznanie dla uczniów za pomysłowość i oryginalność przygotowanych dań. Uczniów  do konkursu przygotowała pani   Małgorzata Wawro.

Serdecznie dziękujemy pani kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania  OHP,  Małgorzacie Frączek za pomoc i wsparcie dla uczniów biorących udział w konkursie.