Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

REWIA NA LODZIE

REWIA NA LODZIE
REWIA NA LODZIE

25 marca, uczniowie klasy I, II i III z wychowawcami wybrali się do Sanoka na spektakl teatralny na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem obejrzeli lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, by jako rozbitek wylądować na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powrócił jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły, wężę… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Umiejętności artystów były zadziwiające, a barwne stroje, okazałe rekwizyty, choreografia… to wszystko zapierało dech w piersiach. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci.