Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Lubimy wyjazdy!

Lubimy wyjazdy!
Lubimy wyjazdy!

25 lutego uczniowie klasy I, II i III mieli dzień atrakcji. Z samego rana spotkali się ze sztuką w zabawnym spektaklu „Detektyw i przyjaciele”. Świetna gra aktorów, przezabawne sceny, muzyka i efekty specjalne zachwyciły najmłodszych. Dzieci nauczyły się, że czas jest cennym darem
i warto go dobrze wykorzystywać.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Poznajemy dawne zawody,” w Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Przyjrzeli się drodze zawodowej – od ucznia do mistrza. Zobaczyli  wyjątkowe eksponaty zgromadzone na stałych wystawach: stare mechanizmy zegarów, dzwony, narzędzia w kuźni kowala, rękodzieło ślusarza, przedmioty wykorzystywane w dawnej pracy rolnika, młynarza i piekarza…  Zainteresowanie wzbudził piękny salon fryzjerski, pracownia krawiecka, modniarska, szewska, tkacka oraz wiele innych. Słowa takie jak: bednarz, kołodziej, ludwisarz, rymarz, klucznik czy tkacz nie będą dla naszych uczniów brzmieć już obco. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia i poglądową wiedzę.