Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Bezpłatna pomoc dla oszukiwanych seniorów

Osoby starsze i samotne stają się coraz częściej ofiarami różnych oszustw ze strony nieuczciwych firm i naciągaczy. Zazwyczaj wygląda to bardzo podobnie. Starsza osoba odbiera telefon, np. z banku, firmy ubezpieczeniowej czy handlowej i zostaje tak zmanipulowana, że rozmowa kończy się zgodą na podpisanie niekorzystnej dla niej umowy.

Często też  oszuści przychodzą bezpośrednio do domów. Najczęściej są to osoby, które wzbudzają zaufanie. Już od progu bardzo zręcznie przekonują, ze ich oferta jest najlepsza, a ich towar, bądź usługę nabędą w cenach promocyjnych. Bardzo często zapraszają na darmowe pokazy lub różnego rodzaju badania. Wykorzystując niewiedzę osób starszych nakłaniają do podpisania niekorzystnej umowy. Niestety już po krótkim czasie okazuje się, że zawarta umowa nie jest korzystna, a wręcz przeciwnie – zostali oszukani.

Jak pomóc poszkodowanym seniorom i unieważnić taką umowę?

Bezpłatną pomoc w unieważnieniu nieuczciwych umów dla osób w wieku senioralnym oferuje organizacja Polskie Radio Obywatelskie i to na jej adres należy wysyłać wypełniony wniosek.

 

Do pobrania druk wniosku o podjęcie interwencji oraz ulotka informacyjna o prowadzonej akcji.

Ulotka i wniosek – pdf