Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Do stajenki, do stajenki, gdzie leży Maleńki!

Do stajenki, do stajenki, gdzie leży Maleńki!
Do stajenki, do stajenki, gdzie leży Maleńki!

Dzień 21 grudnia upłynął w naszej szkole w prawdziwie świątecznej atmosferze. Rano  miały miejsce klasowe spotkania wigilijne połączone z radosnym kolędowaniem.

O godz. 10.30 cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali, by obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów klasy IV i V. Tradycyjna historia narodzenia Jezusa przedstawiona została w ciekawy, nietypowy sposób, nie zabrakło humoru czy niespodziewanych zwrotów akcji. „Spójrz na Jezusa” zachęcały Anioły i taki też był motyw przewodni tych jasełek – wędrówka wszystkich, nawet tych wzgardzonych, do stajenki!

Zebrani poczuli świąteczną atmosferę, obserwując przygotowania wigilijne typowej, polskiej rodziny. Następnie przenieśli się do Betlejem, gdzie zdarzył się „cud nad cudami”. Byli świadkami niecnych działań diabłów czy Heroda, jednak mocy miłości nic nie pokona! Do szopki przybyli nie tylko pasterze i  królowie, ale też góralki, współczesna rodzina i … diabły! Nie zabrakło również tradycyjnych, polskich kolęd i pastorałek.

Młodzi wykonawcy wykazali się doskonałą grą aktorską, a całości dopełniły kostiumy i przepiękna scenografia, której punktem centralnym była ogromna szopka.

Na zakończenie uroczystości wręczone zostały nagrody za udział w różnych konkursach szkolnych.

Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor. Złożył wszystkim życzenia i  połamał się opłatkiem z przewodniczącymi klas.

Uroczystość przygotowali: Pani Anita Such i Pan Bogusław Trygar. Dziękujemy za pomoc Pani Annie Deryniowskiej i Panu Krzysztofowi Zajdlowi.

Gratulujemy udanego występu!

Wszystkich mieszkańców Lubatówki zapraszamy 13 stycznia do sali Domu Ludowego w Lubatówce, gdzie dzieci ponownie zaprezentują się na scenie.