Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Pasje i bziki Juliana Tuwima” – konkurs plastyczny

„Pasje i bziki Juliana Tuwima” – konkurs plastyczny
„Pasje i bziki Juliana Tuwima” – konkurs plastyczny

W ubiegłym tygodniu (29.11) został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klasy II i III SP. Składał się on z dwóch etapów, a jego tematem były pasje Juliana Tuwima, o których w sposób zabawny i interesujący opowiedziała w swojej książce „Rany Julek. O tym , jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszka Frączek.

Zanim dzieci przystąpiły do tworzenia prac poznały fakty z życia Juliana odkrywając, że było nie tylko świetnym poetą, ale również nietuzinkowymi intrygującym człowiekiem, z ogromnym poczuciem humoru i szalonymi pomysłami. Jego „bziki” i zainteresowania dzielnie znosili rodzice, którzy już przy narodzinach Juliana zgodnie orzekli, że wyrośnie z niego wyjątkowy „Osobnik”.

W drugim etapie konkursu inicjatywę przejęli mali artyści, którzy , jak zwykle, z zapałem i energią przystąpili do malowania barwnych opowieści. Panie: Urszula Szarek – Bieńko, , Magdalena Mikosz, Agnieszka Głowa i Magdalena Depczyńska oceniły prace i wyłoniły zwycięzców:

I MIEJSCE:

– Maja Pernal kl. III „Bzik chemiczny,

– Maja Zima kl. II „Bzik kolekcjonerski”

– Oliwia Grędysa kl. II „Bzik czarodziejski”

II MIEJSCE:

– Lena Parylak kl. II „Bzik przyrodniczy”,

– Aleksandra Kielar kl. II „Bzik przyrodniczy”,

– Martyna Białogłowicz kl. III „Bzik chemiczny”

– Szymon Pernal kl. III „Bzik konstruktorski”

III MIEJSCE:

– Ilona Murszek kl. III „Bzik czarodziejski „,

– Julia Węgrzyn kl. II „Bzik konstruktorski”,

– Filip Szczurek kl. II „Bzik chemiczny”

WYRÓŻNIENIA:

– Karina Drozd kl. II „Bzik przyrodniczy”,

– Anna Zygmunt kl. II „Bzik chemiczny”,

– Tymoteusz Królikowski kl. III „Bzik konstruktorski”

Nagrodzonym uczniom gratulujemy! Wszystkie prace (nie tylko nagrodzone) można podziwiać w bibliotece szkolnej, która była organizatorem konkursu. Zapraszam!!!

Magdalena Depczyńska