Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”
„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Data obchodzenia tego święta nie jest przypadkowa. Zostało ono ustanowione z okazji setnej rocznicy urodzin misia, któremu nadano imię Teddy Bear na cześć ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta. Pierwszy raz świętowaliśmy w 2002 roku.

Mały czy duży, kolorowy czy szary… Każdy ma bądź miał własnego ulubionego pluszowego misia, który nierozerwalnie kojarzy się z beztroskim, szczęśliwym dzieciństwem i jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości czyli tego, czego nasze dzieci potrzebują najbardziej.

Aby godnie uczcić najpopularniejszą i najmilszą zabawkę zaprosiłam do biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Spotkanie odbyło się 26 listopada. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione misie, aby wraz z nimi uczestniczyć w radosnej zabawie, która jest pomostem miedzy rzeczywistością a fantazją.

Magdalena Depczyńska