Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Znam bajki Ignacego Krasickiego” – konkurs czytelniczy

„Znam bajki Ignacego Krasickiego” – konkurs czytelniczy
„Znam bajki Ignacego Krasickiego” – konkurs czytelniczy

9 listopada odbył się kolejny konkurs czytelniczy. Tym razem wspólnie z uczniami klasy VIII wybraliśmy się w podróż literacką, której motywem przewodnim były bajki Ignacego Krasickiego. Główny cel zmagań konkursowych to zwrócenie uwagi młodzieży na ponadczasową i ogólnoludzką wartość bajek księcia poetów oraz rozbudzenie zainteresowania twórczością pisarzy polskich.

Uczniowie odpowiedzialnie potraktowali nowe wyzwanie doskonale przygotowując się do konkursu. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Drużyny stanęły na wysokości zadania, starając się zdobyć jak najwięcej punktów, po to, by razem cieszyć się ze zwycięstwa.

Myślę, że taka forma wspólnej nauki jest najlepszym sposobem na odkrywanie nowych możliwości naszych uczniów, często uśpionych i niewykorzystanych. Jest to również okazja do wspólnego przezywania sukcesów i porażek oraz po prostu do dobrej zabawy.

Magdalena Depczyńska