Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka klas I-III do Pijalni Czekolady

Wycieczka klas I-III do Pijalni Czekolady
Wycieczka klas I-III do Pijalni Czekolady

25 października uczniowie z klasy I, II i III wraz z wychowawcami uczestniczyli w spektaklu teatralnym „ Afryka Kazika”. Widowisko opatrzone było pełną dynamiki muzyką. Spektakl przekazał najmłodszym widzom obszerną wiedzę na temat kultury afrykańskiej. Motywował do poszukiwań i podróży. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Pijalni Czekolady. Uczniowie zwiedzili jej wnętrze, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Zobaczyli maszyny i urządzenia do produkcji czekolady. Wzięli udział w Warsztatach Czekoladowych, które rozpoczęły się prelekcją na temat procesu produkcji czekolady od ziarna do tabliczki. Dzieci miały okazję zrobić własne, czekoladowe lizaki oraz zaprojektować i ozdobić tabliczki czekolady. Popularnością cieszyła się degustacja czekolad,
a także największa w Polsce czekoladowa fontanna. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w Warsztatach Czekoladowych.