Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Tuwimowy zawrót głowy” – turniej klas IV – V

„Tuwimowy zawrót głowy” – turniej klas IV – V
„Tuwimowy zawrót głowy” – turniej klas IV – V

Dzień 30 października był wyjątkowy nie tylko z powodu pięknej pogody jaka obdarzyła nas natura, bowiem właśnie w bibliotece szkolnej odbył się turniej, w którym uczestniczyły drużyny klasy IV i V. Konkurs poświęcony był Julianowi Tuwimowi i jego dziecięcej twórczości.

Punktualnie o umówionej godzinie uczniowie przybyli do biblioteki, by stawić czoła dziewięciu konkurencjom. Najwięcej emocji i radości przyniosły nam „Kalambury” i „Zgaduj-zgadula, czyli jaki to rekwizyt?”. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Dzieci z zaangażowaniem podeszły do wyznaczonego zadania, jakim było „zgłębianie” treści wybranych wierszy Juliana Tuwima oraz jego biografii.

Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko. Wszyscy świetnie bawiliśmy się łącząc przyjemne z pożytecznym. Mam nadzieje, że takie spotkania będą zachętą dla innych uczniów i motywacją do wytrwałej pracy, bo przecież „Bez pracy nie ma kołaczy”.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Julia Patla i Zuzanna Patla

II miejsce: Aleksandra Knap i Julia Pernal

III miejsce: Martyna Patla I Maria Kędzior

IV miejsce: Amelia Pelc i Franciszek Wacławik

Wszystkim GRATULUJE!!!

Do zobaczenia w bibliotece.

Magdalena Depczyńska