Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji wyróżnione nagrodą “NGO Wysokich Lotów”

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji wyróżnione nagrodą “NGO Wysokich Lotów”
Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji wyróżnione nagrodą “NGO Wysokich Lotów”

1 września 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się III Podkarpackie Forum Obywatelskie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Podkarpacia. W tegorocznej edycji spotkania wzięli udział zaproszeni goście specjalni, m.in.: wicepremier minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Wojciech Kaczmarczyk oraz gospodarz wydarzenia Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Jednym z istotnych punktów bogatego programu spotkania było wręczenie nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”.

W tym roku w konkursie dla najlepszych inicjatyw pozarządowych wzięło udział 23 stowarzyszenia z terenu Podkarpacia. Miło nam poinformować, że w wąskim gronie nagrodzonych, w kategorii „Nauka, edukacja, sport i środowisko”, znalazło się Polskie Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji z siedzibą w Iwoniczu- Zdroju. Gratulacje, nagrodę pieniężną i okolicznościową statuetkę odebrała prezes Stowarzyszenia Pani Krystyna Murdzek.

Szersza relacja z tego spotkania dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego (https://www.podkarpackie.pl/…/6305-wysokie-loty-podkarpacki…). Warto podkreślić, że w niedługiej historii nagród „NGO Wysokich Lotów” to już drugie wyróżnienie, jakie trafiło do Gminy Iwonicz-Zdrój. W 2016 roku podobną nagrodę otrzymało Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”.
Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego: www.podkarpackie.pl

Powiększ litery
Zmień kontrast