Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji wyróżnione nagrodą „NGO Wysokich Lotów”

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji wyróżnione nagrodą „NGO Wysokich Lotów”
Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji wyróżnione nagrodą „NGO Wysokich Lotów”

1 września 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się III Podkarpackie Forum Obywatelskie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Podkarpacia. W tegorocznej edycji spotkania wzięli udział zaproszeni goście specjalni, m.in.: wicepremier minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Wojciech Kaczmarczyk oraz gospodarz wydarzenia Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Jednym z istotnych punktów bogatego programu spotkania było wręczenie nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”.

W tym roku w konkursie dla najlepszych inicjatyw pozarządowych wzięło udział 23 stowarzyszenia z terenu Podkarpacia. Miło nam poinformować, że w wąskim gronie nagrodzonych, w kategorii „Nauka, edukacja, sport i środowisko”, znalazło się Polskie Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji z siedzibą w Iwoniczu- Zdroju. Gratulacje, nagrodę pieniężną i okolicznościową statuetkę odebrała prezes Stowarzyszenia Pani Krystyna Murdzek.

Szersza relacja z tego spotkania dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego (https://www.podkarpackie.pl/…/6305-wysokie-loty-podkarpacki…). Warto podkreślić, że w niedługiej historii nagród „NGO Wysokich Lotów” to już drugie wyróżnienie, jakie trafiło do Gminy Iwonicz-Zdrój. W 2016 roku podobną nagrodę otrzymało Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”.
Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego: www.podkarpackie.pl