Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zakończenie Kursu Wokalistyki Operowej – Iwonicz-Zdrój-2018

Zakończenie Kursu Wokalistyki Operowej – Iwonicz-Zdrój-2018
Zakończenie Kursu Wokalistyki Operowej – Iwonicz-Zdrój-2018

Koncertem finałowym w układzie opracowanym przez prof. Macieja Witkiewicza, a wykonanym dynamicznie przez młode śpiewaczki i śpiewaków zakończył się III Kurs Wokalistyki Operowej zorganizowany w Iwoniczu-Zdroju przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu z Wrocławia, a prowadzony, jak co roku, przez prof. Feliksa Widerę.

Tajemniczy tytuł koncertu „Divertimento wokalno-muzyczno-sceniczne skrywane pod kapeluszami” skrywał utwory A.Vivaldiego, W.A.Mozarta, D.Sari, S.Moniuszki, L.Bernsteina i innych znamienitych twórców, które ciekawie zainscenizowali i wykonali młodzi i utalentowani uczestnicy Kursu. [Program koncertu]. Każdą część wokalno-aktorskiej inscenizacji poprzedzało słowne wprowadzenie w akcję w wykonaniu prof. Witkiewicza. Dynamiczny finał divertimento spodobał się licznie zgromadzonej publiczności, która gromkimi oklaskami podziękowała uczestnikom Kursu za występ, a artystom-pedagogom za ogrom pracy wykonanej podczas 10 dni trwania tych warsztatów operowych.

Z uczestnikami Kursu pracowali wybitni artyści-pedagodzy: Stefania Toczyska – mezzosopran, prof. Izabela Kłosińska – sopran, prof. Piotr Łykowski – kontratenor, prof. Maciej Witkiewicz – bas-baryton oraz pianistki: dr hab. Katarzyna Makowska, dr Dagmara Niedziela, Dorota Kuczyńska i Bogusława Suchanek.

Prof. Feliks Widera po zakończeniu koncertu wręczył dyplomy słuchaczom, podziękował całej kadrze pedagogicznej oraz sponsorom i gospodarzom Gminy Iwonicz-Zdrój, bez których wsparcia kurs nie mógłby się odbyć. Osobne podziękowania zostały skierowane do pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, którzy bezbłędnie obsługiwali wszystkie koncerty, do Biura Turystycznego „Omnibus” za zapewnienie transportu uczestników i do Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, które wspomagało organizacyjnie Kurs i zapewniło obsługę fotograficzną.

Burmistrz Gminy Witold Kocaj podziękował organizatorom i uczestnikom za zapewnienie mieszkańcom, kuracjuszom i turystom, po raz kolejny, przeżyć artystycznych na wysokim poziomie. Burmistrz zaprosił prof. Feliksa Widerę, kierownika artystycznego Kursu oraz prof. Piotra Łykowskiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu do zorganizowania IV edycji Kursu Wokalistyki Operowej w Iwoniczu-Zdroju w przyszłym roku. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki