Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej młodzików

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej młodzików
Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej młodzików

W dniach 14-15 lipca 2018 r w Międzyrzeczu Podlaskim, odbyły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej młodzików. W meczach półfinałowych zmierzyło się 14 drużyn, dobieranych według systemu brazylijskiego. Zawodnik z Iwonicza-Zdroju – Hubert Stareńczak, wraz ze swoim partnerem – Robertem Niemcem z Jasła, w pierwszym meczu trafili na ekipę z Łodzi, z którą wygrali 2:0 w setach. W kolejnym etapie rozgrywek trafili na bardzo mocną drużynę z Kraśnika – mistrzów woj. lubelskiego. Ten pojedynek przegrali. W ostatniej potyczce Mistrzostw z rywalami z Lublina, walka była wyrównana, jednak szala zwycięstwa przechyliła się na rzecz przeciwników, co odzwierciedlał wynik w setach 16:21 i 19:21

       Ostatecznie mimo braku awansu do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, wyjazd okazał się udany. Wygrany mecz pokazał, że można skutecznie rywalizować z najmocniejszymi drużynami w Polsce, a sama gra z najlepszymi na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Udział Huberta w zawodach wspiera Gmina Iwonicz-Zdrój.