Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wyprzedź czerniaka – bezpłatne badania

Wyprzedź czerniaka – bezpłatne badania
Wyprzedź czerniaka – bezpłatne badania

Czy wiesz, że wcześnie wykryty czerniak jest w ponad 90% wyleczalny? Zbadaj BEZPŁATNIE swoje znamiona za pomocą dermatoskopu podczas akcji UVaga!

Projekt “UVaga – wyprzedź czerniaka!” to cykl wakacyjnych eventów organizowanych
w ramach ogólnopolskiej kampanii Rakoobrona na plażach i w miejscach chętnie odwiedzanych przez mieszkańców oraz turystów. Celem wydarzeń jest promocja profilaktyki onkologicznej, a w szczególności profilaktyki czerniaka.

 

Mobilny punkt badania znamion będzie docierać do mniejszych miejscowości, gdzie jest utrudniony dostęp do specjalistów. W każdym województwie odbędzie się przynajmniej jeden event z bezpłatnym badaniem znamion prowadzonym w RakTRACKU, czyli w specjalnie przystosowanym busie kampanii. W działania zostaną zaangażowani lekarze (onkolog/dermatolog), edukatorzy zdrowotni oraz wolontariusze.

 

Na uczestników akcji, oprócz konsultacji dermatologicznych, czekają badania ankietowe sprawdzające stan wiedzy i świadomości na temat opalania i profilaktyki czerniaka, gadżety, ulotki oraz strefa odpoczynku.

PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJLEPSZY CZAS NA DZIAŁANIE JEST TERAZ!