Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Kurs Wokalistyki Operowej

Kurs Wokalistyki Operowej
Kurs Wokalistyki Operowej

Dobre kontakty nawiązane z tenorem Opery Śląskiej w Bytomiu, prof. Feliksem Widerą po koncercie charytatywnym, który odbył się 1 lipca 2015 r. na rzecz naszego Stowarzyszenia, zaowocowały przeniesieniem do Iwonicza-Zdroju Kursu Wokalistyki Operowej organizowanego przez Profesora przez 14 lat w Krynicy-Zdroju. Dwie edycje tego Kursu, które odbyły się w Iwoniczu-Zdroju w lipcu 2016 i 2017 roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Skróty filmowe z tych koncertów i cały wspaniały koncert finałowy z 2016 r. można obejrzeć na YouTube po wpisaniu „Kurs Wokalistyki Operowej” lub odszukując artykuły z linkami z lipca 2016 i 2017 roku na stronie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie, pojmując szeroko ideę ocalania od zapomnienia, podjęło się współorganizowania Kursu widząc w nim szansę promowania Iwonicza-Zdroju w całym kraju.

Tegoroczna edycja Kursu odbędzie się w dniach od 7 do 17 lipca. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w Pałacu Załuskich oraz w sali Domu Ludowego w Iwoniczu, a koncerty odbędą się w Iwoniczu-Zdroju.

Kurs zainauguruje, inaczej niż to było w poprzednich latach, operetka „Panna wodna” w wykonaniu artystów Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego 7 lipca (sobota) o godzinie 19.00 na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju (w razie niepogody sala kina „Wczasowicz”).

Dni koncertowe uczestników Kursu to:

10 lipca (wtorek) g. 19.00 – KONCERT ARII I PIEŚNI – sala koncertowa (kino), Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju,

12 lipca (czwartek) g. 19.00 – KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ – kościół parafialny p.w. św Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju, (po mszy św.),

14 lipca (sobota) g. 19.00 – KONCERT MUZYKI POLSKIEJ – sala koncertowa

15 lipca (niedziela) g. 12.00 – KONCERT PROMENADOWY – scena na Placu Dietla, (w razie niepogody sala koncertowa kina „Wczasowicz”)

16 lipca (poniedziałek) g. 19.00 – KONCERT FINAŁOWY – uroczyste zakończenie Kursu – sala koncertowa (kino), Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju,

Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY, ponieważ Gmina Iwonicz-Zdrój jest współorganizatorem Kursu i współfinansuje jego organizację. Doświadczenia roku ubiegłego pokazują, że warto przychodzić na koncerty nieco wcześniej, bo dla spóźnionych mogą zostać tylko miejsca stojące.

Godziny koncertów mogą ulec zmianie jeśli zajdą okoliczności niezależne od organizatora Kursu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Gminy, bo to przede wszystkim dla Waszej rozrywki ten Kurs i koncerty są organizowane.

Więcej szczegółów na temat Kursu i zasad uczestniczenia w nim można znaleźć na stronie internetowej www.kurswokalny.pl

Marek Bliżycki