Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wałęsający się pies

Wałęsający się pies
Wałęsający  się pies

W dniu 26 czerwca 2018 roku Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju został poinformowany o wałęsającym się psie, który od dłuższego czasu pojawia się w rejonie osiedla budynków wielomieszkaniowych  przy ulicy Zadwór. Właściciel psa proszony jest o jego odbiór z miejsca czasowego pobyty.

Również wszystkie osoby, które rozpoznają psa i znają jego właściciela proszone są o  jego poinformowanie lub przekazanie informacji do tut. Urzędu pod nr tel. 13-43-502-12 wew. 121. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pies zostanie przewieziony do schroniska a wszelkimi kosztami obciążony jego właściciel.

Równocześnie przypomina się, że pozostawianie zwierząt domowych bez opieki, wypuszczanie ich poza nieruchomość bez nadzoru oraz odpowiedniego oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna, podlega karze aresztu lub grzywny  zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt – art. 37 w związku z art. 10a ust.3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (t.j. Dz.U z 2017, poz.1840)