Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zielona szkoła w Krynicy Morskiej

Zielona szkoła w Krynicy Morskiej
Zielona szkoła w Krynicy Morskiej

11 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami wyjechali na zieloną szkołę do Krynicy Morskiej. Był to pierwszy tego rodzaju wyjazd, dlatego dostarczył nowych przeżyć, wielkich emocji i jednocześnie był świetną okazją do integracji grupy.

Zakwaterowano nas w nowo wybudowanym budynku Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Pobyt zaczęliśmy od przywitania się z morzem i zwiedzania okolicy.

Podczas trwania zielonej szkoły uczestniczyliśmy w licznych atrakcjach i wycieczkach.

We wtorek  12 czerwca pojechaliśmy do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gdańska. Zobaczyliśmy tam między innymi Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką oraz Plac Dominikański.  Potem udaliśmy się na Westerplatte, gdzie odbyliśmy krótki spacer. Następnie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Ostatnim punktem programu było molo w Brzeźnie. Około godziny 19.00  wróciliśmy do ośrodka w Krynicy Morskiej.

Następny dzień okazał się równie atrakcyjny. Około godziny 9.00 autobusem udaliśmy się do centrum Krynicy Morskiej, skąd statkiem popłynęliśmy do Fromborka. Tam zwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika,  Wieżę Radziejowskiego, w której znajduje się wahadło Faucaulta oraz Katedrę.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wycieczki na Wielbłądzi Garb, tj. zespół najwyższych wydm na Mierzei Wiślanej. Po krótkim spacerze udaliśmy się do latarni morskiej. Szczyt latarni morskiej w Krynicy Morskiej oraz Wielbłądzi Garb to dwa najwyższe punkty na Mierzei Wiślanej. Starsza część grupy miała okazję zwiedzić Muzeum Stutthof w Sztutowie – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

W tym dniu był też czas wolny na zakup pamiątek oraz drobnych upominków.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, wracaliśmy do ośrodka. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na plażę, gdzie odbył się konkurs na najciekawszą budowlę z piasku. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się po wieczornym  grillu.

Ostatni dzień naszego pobytu  przeznaczony był na odpoczynek na plaży.  Tutaj młodzież uczestniczyła w grach zespołowych, spacerowała oraz kapała się w morzu. Około godziny 18.00 opuściliśmy Krynicę Morską, a o 6.00 nad ranem szczęśliwie dotarliśmy do Lubatówki.

Podsumowując, czas spędzony na zielonej szkole nie był czasem zmarnowanym. Mieliśmy możliwość nie tylko zobaczyć ciekawe miejsca, ale też aktywnie uczestniczyć w różnych zajęciach. Organizatorem naszej wycieczki było biuro podróżne Travel Line, a głównym sponsorem był Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, Pan Witold Kocaj, któremu bardzo serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także pilotce, Pani Agnieszce Bałce, która czuwała na organizacją i harmonogramem naszych wyjazdów.

Zieloną szkołę przetrwaliśmy szczęśliwie. Trochę zadrapań i kilka siniaków to efekt aktywności naszej młodzieży. Można więc powiedzieć, ze był to udany pobyt i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.