Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Klaudia Żebracka i Wioleta Sobolak W finale IV Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne ,,smak gościnności 2018”

Klaudia Żebracka i Wioleta Sobolak W finale IV Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne ,,smak gościnności 2018”
Klaudia Żebracka i Wioleta Sobolak   W finale  IV Międzynarodowego  Konkursu Kulinarnego   Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne  ,,smak gościnności  2018”

W dniu 12.04.2018 r. Klaudia Żebracka i Wioleta Sobolak uczennice klasy III ZSZ w zawodzie kucharz reprezentowały Zespół Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu w finale IV Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Małopolskie Produkty Regionalne i Tradycyjne ,,Smak Gościnności 2018” w Myślenicach. Do finału zakwalifikowało się tylko 11 szkół (zespołów dwuosobowych ) z całej polski i 3 szkoły z zagranicy.
Tematem przewodnim konkursu była Fasola piękny Jaś z Doliny Dunajca.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 4 zakąsek zimnych lub gorących oraz 4 porcji dania zasadniczego. Uczennice przygotowały następujące potrawy:
Zakąska: Torcik Fasolowy z dresingiem koperkowym
Danie zasadnicze: Polędwiczka wieprzowa nadziewana otulona boczkiem, w kruszonce ziołowej , podana z puree fasolowym z alla czatnej śliwkowo jabłkowym i grillowaną cykorią.
W klasyfikacji ogólnej Klaudia i Wiola otrzymały WYRÓŻNIENIE.

Komisja konkursowa oceniła poziom konkursu na bardzo wysoki, wyraziła podziw i uznanie dla uczniów za pomysłowość i oryginalność przygotowanych dań. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Wawro.
Konkurs zaszczycił swą obecnością znany i ceniony historyk i pasjonat gotowania Robert Makłowicz.