Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych
Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta.

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i skłonić do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa, i nad triumfem zmartwychwstania.

W środę 28 marca 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Lubatówce, odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem p. Iwony Parylak, p. Urszuli Szarek – Bieńko, p. Moniki Parylak i p. Elżbiety Fornal przygotowali, skłaniający do zadumy, montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Przez krzyż do chwały”. Następnie w imieniu społeczności uczniowskiej Samorząd Uczniowski złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Na zakończenie uroczystości  głos zabrał Pan Dyrektor Adam Dołęgowski, który także złożył wszystkim dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia świąteczne oraz  przypomniał  o bezpieczeństwie podczas przerwy świątecznej.

Organizatorzy akademii składają serdeczne podziękowania p. Beacie Dębiec, za przygotowanie oprawy muzycznej.