Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”

13 marca br. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W intelektualnych zmaganiach wzięło udział 19 uczniów startujących w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej, pisemnej, będącej przepustką do kolejnego etapu uczestnicy musieli zmierzyć się z 25 niełatwymi pytaniami. W jury oceniającym turniejowe odpowiedzi zasiadali prawdziwi fachowcy: st. kpt. Piotr Szydło, mł. kpt. Marcin Lorens oraz inspektor Piotr Dobrowolski z UG. Test pozwolił wyłonić po 3 najlepszych uczniów z każdej kategorii szkół, którzy walczyli w części ustnej o prawo reprezentacji naszej gminy w powiecie. Tu też nie było łatwo, a właściwe odpowiedzi wymagały naprawdę szerokiej wiedzy od uczestników. Ostateczne wyniki prezentowały się następująco:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Dawid Łoś, Lubatowa
II miejsce – Miłosz Zima, Lubatowa
III miejsce – Franciszek Trzeciak, Iwonicz-Zdrój

Gimnazja:
I miejsce – Patrycja Zięba, Lubatowa
II miejsce – Wiktoria Habrat, Lubatówka
III miejsce – Kacper Kindelski, Iwonicz-Zdrój

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Karol Mercik, ZS Iwonicz
II miejsce – Łukasz Barański, ZS Iwonicz
III miejsce – Jakub Kustroń, ZS Iwonicz

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach mają miesiąc na przygotowanie się do turnieju szczebla powiatowego, który odbędzie się 17 kwietnia br. w Krościenku Wyżnym. Już dziś życzymy im powodzenia!
Warto jeszcze dodać, że w czasie przerwy na wszystkich uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez gospodarzy tegorocznego Turnieju, zaś nagrody dla laureatów ufundował Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój i trzeba przyznać, że były one dla otrzymujących baaardzo przyjemnym zaskoczeniem.