Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Witaj w bibliotece!

Witaj w bibliotece!
Witaj w bibliotece!

25 stycznia klasa I miała swój szczególny dzień, bowiem dołączyła do grona czytelników nasze biblioteki.
Dzieci zaprezentowały aktorskie umiejętności pięknie recytując wiersze poświęcone książce. Następnie wykazały się znajomością bajek i baśni udowadniając, że zasługują na miano czytelnika.
Pani Magdalena Depczyńska zapoznała pierwszaków z regulaminem biblioteki i księgozbiorem dla najmłodszych, opowiedziała o swojej pracy i zasadach wypożyczania. Szczególną uwagę zwróciła na poszanowanie książek. Zaprezentowała bajki, które zostały poplamione i porysowane.
Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym nastąpiło pasowanie na czytelnika. Pasowanie dość nietypowe, ten miły obowiązek spełniła Różowa Pantera (z pomocą pani bibliotekarki). Teraz już nic nie stało na przeszkodzie , aby nasi milusińscy mogli samodzielnie wypożyczać książki. Z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem wybierali bajki, obiecując, że przeczytają je „od deski do deski”.
Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, której towarzyszyły „poważne” rozmowy na temat książki.