Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Jasełka w Domu Ludowym w Lubatówce

Jasełka w Domu Ludowym w Lubatówce
Jasełka w Domu Ludowym w Lubatówce

„Uczmy się od Jezusa miłości, dobroci i wrażliwości” 

                                                            św. Jan Paweł II     

 

W niedzielę, 14 stycznia, uczniowie klasy drugiej i trzeciej po raz kolejny wystawili jasełka. Tym razem dla społeczności lokalnej, a miało to miejsce w sali Domu Ludowego. Przybyło wiele osób, z czego bardzo się cieszymy. Byli to mieszkańcy Lubatówki oraz jej okolic. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Burmistrz Gminy Iwonicz – Zdrój Pan Witold Kocaj, Zastępca Burmistrza Pan Jacek Rygiel, Radny Lubatówki Pan Piotr Knap oraz Ksiądz Proboszcz Janusz Korzępa. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i spędzenia wspólnie z nami tych radosnych chwil. Mamy nadzieję, że gościom udzielił się magiczny nastrój a gromkie brawa po zakończeniu spektaklu były dowodem uznania dla młodych artystów.

Na koniec uroczystości zaprezentowali się uczniowie biorący udział w XX Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych, który odbył się 10 stycznia w Iwoniczu i zdobyli następujące nagrody:

w kategorii I – SP, kl. 0-III , Oliwier Krowicki (uczeń kl.3) zajął II miejsce za wykonanie pastorałki: „Do stajenki”,

w kategorii III – kl. VII i gimnazjum, Wiktoria Habrat (uczennica kl.7) oraz Marcelina Turek (uczennica kl.3 gimnazjum) otrzymały wyróżnienie za wykonanie pastorałek: Wiktoria – „Zegar babci”, Marcelina – „Maryjo, czy już wiesz”. Gratulujemy!!!