Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Jasełka 2017 

Jasełka 2017 
Jasełka 2017 

Są święta w naszym kalendarzu

najdroższe i najbliższe,

bo wywołują falę marzeń

najczulszych i najmilszych.

Ich dziwny czar ten nastrój stwarza

dla życia najważniejszy,

rozlewa się na ludzkich twarzach

uśmiechem najpiękniejszym.

Ten nastrój wszystkim się udziela,

ogarnia serca, dusze

radością szczęścia i wesela

i czystych, wielkich wzruszeń.

Chojecka – „Ten nastrój”

 

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie wraz z wychowawcami spotykają się na klasowych wigiliach. Dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia, wspólnie kolędują… Następnie cała „szkolna rodzina” gromadzi się na sali gimnastycznej, gdzie wystawiane są jasełka. W tym roku obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej. Akademię przygotowały panie: Jolanta Zygmunt i Magdalena Mikosz.

Po powitaniu zebranych, rozpoczyna się przedstawienie. W grudniowy, chłodny dzień spotyka się troje dzieci. Chłopiec zaprasza koleżanki do siebie, bo chce pochwalić się prezentami i pograć z nimi na komputerze. Dziewczynki nie są tym zainteresowane i opowiadają mu o nadzwyczajnym wydarzeniu – i wtedy przenosimy się w czasie, ponad dwa tysiące lat wstecz. U młodej dziewczyny imieniem Maryja zjawia się Anioł oznajmiając jej, że została wybrana przez Boga na matkę Jego Syna. W następnej scenie Maryja z Józefem wyruszają do Betlejem, gdzie odbywa się spis ludności. Wtedy nadchodzi czas narodzin Jezusa i rodzi się Boży Syn w lichej stajence, w żłóbku ubogim. Tę radosną nowinę Aniołowie przekazują pastuszkom, którzy spieszą oddać pokłon Świętej Dziecinie. Do stajenki przybywają także królowie z darami… I znowu wracamy do czasów współczesnych. Zachwycony chłopiec dziękuje koleżankom za piękną, wzruszającą opowieść.

Sceny przeplatane były śpiewaniem kolęd i pastorałek. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach na tle dekoracji. Wszystkim udzielił się magiczny, świąteczny nastrój. Gratulujemy młodym aktorom.

Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor. Podziękował za przygotowanie i wystawienie jasełek. Następnie złożył wszystkim życzenia, połamał się opłatkiem z przewodniczącymi klas, a oni z nauczycielami i pracownikami obsługi.