Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Uroczystość Pasowania na Ucznia

Uroczystość Pasowania na Ucznia
Uroczystość Pasowania na Ucznia

Świat przed nami drzwi uchyla – czasem skrzydła ma motyla,
czasem deszczem woła nas, czasem blaskiem śnieżnych gwiazd…

 

Pasowanie na Ucznia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasistów. Czekają na ten dzień z niecierpliwością, poznając nowe środowisko szkolne oraz zgłębiając podstawową wiedzę i umiejętności .

12 października o godz. 13.00 uczniowie klasy I zaprezentowali się przed zgromadzonymi gośćmi: Panem Dyrektorem, Gronem Pedagogicznym, Pracownikami Obsługi Szkoły i Rodzicami. Zebranych, ciepłymi słowami,  powitał Pan Dyrektor Adam Dołęgowski, a po nim uczennica klasy IV, która zakończyła swe wystąpienie okrzykiem: Uwaga wszyscy! Wchodzą pierwszaki!

Bohaterowie dnia wkroczyli dostojnie, tańcząc poloneza. Po gromkich brawach dzieci prezentowały się, mówiąc o swoich zainteresowaniach, umiejętnościach, marzeniach, o tym, kim pragną zostać w przyszłości. Był to miły akcent, który wyzwolił zaciekawienie wśród gości i pozwolił  bliżej poznać pierwszaków. Po przedstawieniu się wszystkich można było stwierdzić, iż policjantek i kucharek na pewno nie zabraknie… Będzie też fryzjerka, piosenkarka, lekarka,  strażak, żołnierz, weterynarz i piłkarz …

Następnie dzieci przedstawiły program, na który złożyły się teksty i piosenki o szkole, poznawaniu świata, bezpieczeństwie, przyjaźni, o Polsce… Nawiązały do swojej Małej Ojczyzny oraz patrona szkoły – Orła Białego. Tomek, w żartobliwy sposób, pokazał, czego nie należy nosić do szkoły w plecaku.  Wszyscy pierwszoklasiści z wielkim entuzjazmem i przejęciem śpiewali piosenki, wykonując do nich układy rytmiczne oraz przygrywając na instrumentach perkusyjnych. Była też zabawa słowami w kategorii – piosenki i wierszyki łamiące języki. Na koniec dzieci w humorystyczny sposób objaśniły znaczenie trudnych wyrazów oraz przedstawiły scenki z życia przysłowiowego Jasia. Po porcji radości i śmiechu podziękowały  Paniom z przedszkola i Rodzicom za wychowanie, wsparcie, trud, zabawy, kochające serce… Część artystyczną uczniowie podsumowali piosenką pt.: Dzień dobry, Panie Andersenie, poprzez którą złożyli obietnicę, iż będą z zapałem poznawać świat, rozwijać swoje skrzydła i sięgać aż do gwiazd.

Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a po nim Pan Dyrektor dokonał aktu Pasowania na Ucznia wszystkich pierwszoklasistów. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali oni dyplomy.
Z mądrych dzieci dobrzy ludzie, z dobrych ludzi mądry dzień – śpiewali najmłodsi w jednej z piosenek. Można powiedzieć, iż swoim pierwszym szkolnym występem pokazali mądrość i dojrzałość, a więc zasłużyli na miano prawowitego ucznia. Życzymy im, aby z radością chodzili do szkoły, aby lubili w niej przebywać, rozwijali swoją mądrość oraz szukali każdego dnia dobra, prawdy i piękna. Wielu sukcesów!

 

W szeregi Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lubatówce wpisali się:

 1. Albrycht Oskar
 2. Albrycht Wiktoria
 3. Drozd Karina
 4. Grędysa Oliwia
 5. Kielar Aleksandra
 6. Leżoń Karol
 7. Parylak Lena
 8. Rajchel Adrian
 9. Szczurek Filip
 10. Węgrzyn Julia
 11. Wróbel Oliwia
 12. Zima Maja
 13. Zima Tomasz
 14. Zygmunt Anna
 15. Zygmunt Lena

 

Wychowawca klasy – Renata Jakieła