Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Koncert Promenadowy

Koncert Promenadowy
Koncert Promenadowy

W sobotnie przedpołudnie 8 lipca pogoda dopisała, więc scena ustawiona przed romantyczną gloriettą na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju mogła rozbrzmieć pięknymi głosami młodych artystów. Przy pierwszej pieśni ilość widzów nie była imponująca, ale po kilku minutach na ławkach nie było już wolnych miejsc, dlatego kolejni dochodzący słuchacze obsiadali fontannę i wszystkie okoliczne murki.

 

Repertuar koncertu promenadowego stanowiły utwory „lżejsze”, często dowcipne, śpiewane w duetach z elementami gry aktorskiej, łatwo wpadające w ucho. Stali widzowie mieli okazję poznać „poważnych” do tej pory wykonawców w zupełnie innych odsłonach, w scenach ruchowych, okraszonych dowcipem i humorystycznym wykonaniem.

Na pewno nikt nie żałuje czasu spędzonego na świeżym powietrzu w towarzystwie dobrej muzyki, a rzęsiste i szczere oklaski pokazywały, że koncert się podobał. Należy mieć nadzieję, że sala widowiskowa podczas dwóch kolejnych koncertów: arii i pieśni w niedzielę oraz koncertu finałowego w środę 12 lipca będzie pełna, bo zaproszenie prof. Feliksa Widery na te koncerty i na kolejne w przyszłym roku zostało przyjęte gromkimi brawami. Szkoda tylko, że wśród słuchaczy dotychczasowych czterech koncertów niewielu było mieszkańców Iwonicza-Zdroju i ościennych miejscowości. Trochę żal, bo młodzi, już pięknie śpiewający artyści i ich profesorowie oraz pianiści koncertują też dla nas, mieszkańców naszej uroczej Gminy.

Poniżej galeria zdjęć wykonawców z koncertu promenadowego.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki