Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Koncert Muzyki Polskiej

Koncert Muzyki Polskiej
Koncert Muzyki Polskiej

W dniu 5 lipca uczestnicy Kursu Wokalistyki Operowej zaprezentowali się mieszkańcom i gościom Gminy Iwonicz-Zdrój w pięknym koncercie poświęconym w całości muzyce polskiej. Zgromadzeni w sali koncertowej iwonickiego kina melomani wysłuchali 23 utworów mi.in. S. Moniuszki, S. Niewiadomskiego, M. Karłowicza, K. Szymanowskiego
w interpretacji 21 spośród 30 uczestników kursu. Jeszcze długo po zakończeniu koncertu fragmenty pieśni pobrzmiewały w pamięci słuchaczy. Dla niektórych młodych śpiewaków był to pierwszy w życiu występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Nie wszyscy w pełni poradzili sobie z tremą, ale jak pokazują doświadczenia ubiegłego roku, każdy kolejny koncert będzie w ich wykonaniu dojrzalszy. Wszak przyjechali na Kurs po naukę, a uczą się u najlepszych pedagogów. Bardzo duży postęp w umiejętnościach wykonawczych widać było u śpiewaków, którzy uczestniczyli w Kursie rok temu i po raz kolejny zaprezentowali się iwonickiej publiczności.

Młodym wykonawcom z uwagą przysłuchiwali się ich profesorowie, którzy w ramach kolejnych zajęć Kursu będą pracować nad jeszcze lepszym brzmieniem głosu swoich podopiecznych. Efekty Kursu można będzie najpełniej ocenić podczas koncertu finałowego w dniu 12 lipca.

Widzowie opuszczający salę koncertową chwalili program kursu i różnorodność planowanych koncertów, która służy nie tylko rozrywce i ciekawemu spędzeniu wolnego czasu, ale również kształtowaniu gustów muzycznych słuchaczy. Kolejny występ kursantów odbędzie się 6 lipca w kościele parafialnym w Iwoniczu-Zdroju po wieczornej mszy św. Będzie to Koncert Muzyki Sakralnej. Serdecznie zapraszamy!

Program Koncertu Muzyki Polskiej

 

Tekst i zdjęcia: Marek Bliżycki