Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Kurs Wokalistyki Operowej rozpoczęty

Kurs Wokalistyki Operowej rozpoczęty
Kurs Wokalistyki Operowej rozpoczęty

W dniu 3 lipca sala koncertowa w iwonickim Domu Zdrojowym znów wypełniła się operowym śpiewem. Rozpoczęła się bowiem XVI, a druga w Iwoniczu-Zdroju, edycja Kursu Wokalistyki Operowej organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu z Wrocławia pod kierownictwem muzycznym profesora Feliksa Widery.

Koncert inauguracyjny był popisem solowym Aixin Ge, sopranistki z Chin, studentki i doktorantki Śląskiej Akademii Muzycznej w Katowicach, która przy akompaniamencie pianistki Bogusławy Ciepierskiej w polskim języku wykonała 6 pieśni Fryderyka Chopina. Na zakończenie koncertu Aixin Ge brawurowo wykonała pieśń w swoim języku ojczystym, ujawniając moc, czystość i barwę swego wspaniałego głosu. Melomani, którzy przyszli na koncert, długimi brawami nagrodzili solistkę za unikalne przeżycie estetyczne. Prowadzący koncert profesor Feliks Widera podkreślił, że chińska pieśniarka ma w swoim repertuarze wszystkie 19 pieśni Fryderyka Chopina, które wykonuje w języku polskim. Niektóre z tych pieśni liczą po 5 zwrotek, co mocno podkreśla zdolności i pracowitość tej utalentowanej, młodej artystki z Chin. Wzruszającym akcentem na zakończenie spektaklu było chóralne odśpiewanie „Sto lat” przez całą widownię, ponieważ Aixin Ge obchodziła w tym dniu swoje urodziny.

Uczestnicy Kursu gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców, kuracjuszy i wczasowiczów na kolejne koncerty, bo bardzo chcą zaprezentować swoje umiejętności przy pełnej widowni. Zachęcają do tego także członkowie Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” czynnie zaangażowani w organizację Kursu na iwonickiej ziemi.  Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Tekst i zdjęcia: Marek Bliżycki