Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka

 

W bieżącym roku szkolnym, już po raz drugi, nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, w czasie zabawy czy korzystania z Internetu, a także podczas wakacyjnego wypoczynku. Program ten był skierowany do uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Najmłodsi wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie i zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. Na zamieszczone w teście pytania wszyscy uczniowie odpowiedzieli prawidłowo.
Podsumowaniem programu było spotkanie uczniów kl. I-III z policjantem P. Szczepanem Jakiełą 8 czerwca pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2017”. Prowadzący przypomniał zgromadzonym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, w czasie burzy, w kontaktach ze zwierzętami, w sieci, zwłaszcza z nieznajomymi. Na zakończenie prowadzący zadawał pytania sprawdzające zdobytą wiedzę. Najmłodsi poradzili sobie z nimi znakomicie. W obecności starszych kolegów i wychowawców Pan Dyrektor oraz P. Szczepan Jakieła wręczyli najmłodszym dyplomy „Klubu Bezpiecznego Puchatka” oraz pogratulowali zdobytej wiedzy. Ponadto klasa I otrzymała certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest organizowany przez firmę Maspex we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz Kuratoriów Oświaty.