Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W PRZEDSZKOLU
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W PRZEDSZKOLU

 

Już od dłuższego czasu nasza szkoła aktywnie włącza się w ogólnopolska kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, w czerwcu, odbywa się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to największe święto kampanii czytania. Tegoroczny Tydzień Czytania odbył się w dniu 3-10 czerwca, pod hasłem „Czytanie zbliża”.

W związku z tym 6 czerwca odbyło się spotkanie przedszkolaków z zaproszonym gościem – leśnikiem P. Marią Stankiewicz.

Podczas spotkania P. Maria przeczytała dzieciom bajkę Braci Grim „Czerwony kapturek” oraz opowiedziała wiele ciekawostek z życia lasu i jego mieszkańców. Ponadto Pani leśnik przekazała najmłodszym wiele cennych rad i uwag dotyczących zachowania podczas leśnych wędrówek. Poruszono także temat bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami domowymi, zwłaszcza z psami. Były to szczególnie ważne informacje, bowiem zbliżają się wakacje.

Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze, najmłodsi ze skupieniem wysłuchali bajki oraz gawędy o lesie i jego mieszkańcach. Następnie dzielili się z Panią Marią własnymi historiami i zadawali pytania , na które otrzymywali wyczerpująca odpowiedzi.

W Imieniu swoim, wychowawczyń grup oraz dzieci bardzo dziękujemy P. Marii Stankiewicz za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie spotkania.