Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Medalowe zmagania uczniow ZS przy OSIW OHP w Iwoniczu

Medalowe zmagania uczniow ZS przy OSIW OHP w Iwoniczu
Medalowe zmagania uczniow ZS przy OSIW OHP w Iwoniczu

MEDALOWE ZMAGANIA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ PRZY OSIW OHP W IWONICZU,  MICHAŁA WIDZA, SYLWI WIDZ I KLAUDI  KOZDROŃ PODCZAS II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O UNII  EUROPEJSKIEJ

 

W dniach 24-26 maja br. grupa uczniów ZS przy  OSiW OHP w Iwoniczu  , reprezentowała Podkarpacką Wojewódzką Komendę w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa da się lubić” organizowanym przez  Świętokrzyską Wojewódzką Komendę. Każdej drużynie we wcześniejszym losowaniu zostało przydzielone państwo członkowskie Unii Europejskiej do zaprezentowania w czterech konkursowych zadaniach podlegających ocenie przez jury: przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wylosowanego kraju, test wiedzy o Unii Europejskiej, przygotowanie potrawy oraz stoiska wystawienniczego. Nam w udziale przypadła słoneczna Hiszpania.

Wylosowanym daniem w dniu konkursu, które musieli wykonać  uczniowie Michał i Sylwia Widz były:

Kruche Hiszpańskie pierożki (Empaniady), w trzech odsłonach z tuńczykiem, mięsem wołowym i szpinakiem podane z nutką dipu pomidorowego i czosnkowego.

Klaudia Kozdroń była odpowiedzialna za uzyskanie jak najlepszego wyniku z testu o Unii Europejskiej.

Zmagania  naszych uczniów  zostały nagrodzone III miejscem i wspaniałymi nagrodami. Pierwsze miejsce zajęła młodzież z Komendy Świętokrzyskiej, zaś na drugim miejscu uplasowała się młodzież z Komendy Małopolskiej.

Uczniów do konkursu przygotowywała Małgorzata Wawro.