Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Sukces uczniów Zespołu Szkół przy OSIW OHP w Iwoniczu

Sukces uczniów Zespołu Szkół przy OSIW OHP w Iwoniczu
Sukces uczniów Zespołu Szkół przy OSIW OHP w Iwoniczu

W dniach 9-12 maja br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie odbyła się  XIV edycja  ogólnopolskiego  konkursu  „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”- w kategorii kucharz.

Podkarpacką Komendę reprezentowali: Arkadiusz Żarnowski i Michał Widz. Uczniowie  mieli za zadanie przygotować w ciągu 90 minut  potrawy: zupę krem z białych warzyw z prażonymi pestkami słonecznika i kindziukiem oraz eskalopki z indyka z sosem kurkowym, plackami ziemniaczanymi i surówką coleslaw.

Nad poprawnością ich działań czuwali szefowie kuchni z: Restauracji „Zamek w Tykocinie” – Dawid Siniło oraz Restauracji „Prowincja” w Supraślu – Michał Arciszewski. Druga, testowa część konkursu dotyczyła wiedzy z zakresu programu nauczania zawodowego.

W końcowej  klasyfikacji  uczniowie zajęli zaszczytne II miejsce.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu otrzymali puchar, dyplomy i nagrody z rąk Komendanta Głównego OHP Pana Marka Surmacza i jego Zastępcy Pani Renaty Wichy.