Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

 „Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat.

Ważne, by szanować innych, byś rozumiał lepiej świat.”

 

Patriotyzm jest piękną wartością, więc warto szukać takich sposobów, aby dzieci i młodzież w naturalny sposób uczyły się miłości oraz szacunku dla Ojczyzny. Trzeba pamiętać o Niej na co dzień, ale są w roku dni, w których szczególnie skupiamy się na tym, co związane z polskością.

28 IV w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji rocznic majowych. Przygotowali ją uczniowie klasy II i III. W radosny i żywiołowy sposób zaśpiewali piosenki i zaprezentowali wiersze, w tym swojego autorstwa. Podkreślili piękno naszego kraju, piękno polskiej mowy, tradycji, symboli narodowych. W prosty sposób przekazali prawdę historyczną
z końca XVIII wieku. Nastrój tamtych chwil oddały kostiumy z epoki
i nastrojowa muzyka. Nie zabrakło też elementów humorystycznych. Święto Pracy ukazane zostało na wesoło, w formie dowcipów. Były także życzenia dla Polski, płynące wprost z dziecięcych serc. Na koniec, uświetniając uroczystość,  zaprezentowali się tegoroczni laureaci Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej.

Jeżeli słowo Polska będzie od tej pory częściej pojawiać się w naszych myślach, czynach, jeżeli będziemy sumienniej uczyć się, dbać o piękno języka, poznawać i zwiedzać zakątki naszego kraju, dostrzegać to co mamy – tu i teraz –  z pewnością zasiane ziarenko patriotyzmu będzie wzrastać
i wyda piękne owoce.  Prawdziwych, oddanych Polaków!