Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Program edukacyjno-artystyczny „Zielona Polska”

Program edukacyjno-artystyczny „Zielona Polska”
Program  edukacyjno-artystyczny „Zielona Polska”

24 kwietnia młodzież z kl. I-III gimnazjum wzięła udział w spotkaniu edukacyjno – szkoleniowym z zakresu ochrony środowiska oraz koncercie zespołu Mig w Łańcucie.

Część edukacyjną poprowadził Gerard Sawicki – przyrodnik i dziennikarz telewizyjny, wielki miłośnik przyrody.  Wykład dotyczył wpływu człowieka na środowisko naturalne w Polsce, skarbów polskiej przyrody nieożywionej, ochrony  zagrożonych gatunków oraz zdrowego stylu życia.  Znany dziennikarz dzielił się swoimi doświadczeniami, a omawiane kwestie obrazował zdjęciami i filmami.

Spotkanie zakończył występ zespołu Mig. Muzycy urzekli zgromadzonych sposobem bycia, szybko nawiązali kontakt z widownią i nawet przeciwnicy disco polo podrygiwali w takt muzyki. Młodzież doskonale się bawiła, śpiewając i tańcząc, a na koniec mogła porozmawiać z członkami zespołu i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wieczór był pełen emocji i wrażeń. Wszyscy w doskonałych nastrojach,     z autografami (najczęściej na własnym ciele!) i nucąc „Będę całym sercem przy Tobie …”, wracali do domu.

 Gorąco dziękujemy Panu Witoldowi Kocajowi Burmistrzowi Gminy Iwonicz – Zdrój za przekazanie zaproszeń na to spotkanie!