Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój

Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój
Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój

W dniu 9 kwietnia 2017 r., wzorem lat ubiegłych, w naszej gminie przeprowadziliśmy akcję „Pola Nadziei” na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Każdy, kto ofiarował choćby drobny datek, otrzymał w podziękowaniu bibułkowego żonkila. Kwiat ten w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie, na odrodzenie, a w kontekście programu „Pola Nadziei” ma dodatkowo przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym czasie umierania.

W zbiórce funduszy udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami i rodzicami. W przedsięwzięcie aktywnie zaangażowały się także gminne przedszkolaki. W sumie do akcji przystąpiło ponad 100 osób, które rozdały przeszło 2000 żonkili. Zebrano łącznie: 9 426,11 zł, 2,04 euro, 10 koron szwedzkich, 100 forintów i 10 stoinek. Fundusze te w całości zostały przekazane na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli ten wzniosły cel – powiedział Witold Kocaj, Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój – Dziękuję zarówno mieszkańcom, którzy z takim zrozumieniem, życzliwością i hojnością potraktowali zbiórkę, jak i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg akcji. To wielki sukces i radość dla nas wszystkich – dodał Burmistrz. Piękna, wiosenna pogoda sprzyjała akcji, a pozostający pod opieką dorosłych wolontariusze spotykali się wyłącznie z życzliwością i hojnością mieszkańców gminy. Mamy nadzieję, że nie zawiodą nas oni i w przyszłym roku. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!