Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Muzeum-Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego

Muzeum-Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego
Muzeum-Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego

Szanowni Państwo,

 

Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem (woj. podkarpackie) zwróciło się do nas z prośbą o przekazanie jednej bądź kilku figurek (ewentualnie obrazu) Jezusa Frasobliwego, wykonanych przez twórców z terenu naszej Gminy.

 

Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem zostało oficjalnie otwarte 30 maja 2011 roku.

Powstało ono na bazie kolekcji ks. Ludwika Bielawskiego – miłośnika książek, sztuki,  a zwłaszcza wizerunku Chrystusa Frasobliwego – który przez 60 lat gromadził różne okazy sztuki. Początek tej kolekcji dała figurka Chrystusa Frasobliwego z roku 1948, autorstwa Katarzyny Rzepki z Albigowej koło Łańcuta.

 

Muzeum zlokalizowane jest w zabytkowym budynku w stylu dworkowym, liczącym już blisko 200 lat, co jest dodatkowym atutem tej placówki. Samo zaś Muzeum jest unikatową galerią w skali ogólnopolskiej. W Muzeum prezentowane są prace twórców ze wszystkich województw Polski, a rozwój placówki jest możliwy dzięki Darczyńcom, którzy pragną wzbogacić ekspozycję nowymi pracami (figurki, płaskorzeźby, obrazy, ikony).

 

Każdy Darczyńca otrzymuje pisemne podziękowanie z pamiątkową pocztówką oraz imienny wpis na stronie internetowej Muzeum w zakładce Pomogli nam/Darczyńcy.

Wszystkie przekazywane eksponaty są odpowiednio podpisywane poprzez umieszczenie imienia i nazwiska Twórcy, miejscowości i roku wykonania oraz imienia i nazwiska Darczyńcy na odpowiedniej etykietce. Dodatkowo eksponaty pojawiają się na różnych materiałach promocyjnych (kalendarzyki, pocztówki), folderach, w artykułach prasowych oraz okolicznościowych publikacjach.

 

Jeżeli ktoś chciałby przekazać na rzecz Muzeum Figurę Chrystusa Frasobliwego, może to uczynić za naszym pośrednictwem lub samodzielnie korzystając z załączonego formularza, który należy wypełnić i dołączyć do przekazywanego eksponatu.  

 

 

Muzeum-Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego

Jeżowe 238, 37-430 Jeżowe

muzeum.jezowe@onet.eu • www.muzeum.jezowe24.pl • www.facebook.com/muzeum.jezowe

Formularz – Muzeum Figur