Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Dzień Babci i Dziadka w Gimnazjum Publicznym w Lubatowej

Dzień Babci i Dziadka w Gimnazjum Publicznym w Lubatowej
Dzień Babci i Dziadka w Gimnazjum Publicznym w Lubatowej

11 lutego 2017 w naszym gimnazjum świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się dzięki rodzicom naszych uczniów, nauczycielom, którzy przygotowali część artystyczną, a przede wszystkim dzięki uczniom, którzy uświetnili imprezę swoimi występami tanecznymi, wokalnymi oraz recytatorskimi.
Spotkanie rozpoczął Dyrektor Gimnazjum Jerzy Sroka:
„Witam bardzo serdecznie Wszystkich Gości, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Sabinę Jakubczyk, zastępcę przewodniczącego RR Panią Renatę Zając wszystkich rodziców naszych gimnazjalistów, nauczycieli i pracowników Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Lubatowej, oraz uczniów Gimnazjum.
W szczególności witam Was drogie Babcie i szanowni Dziadkowie i dziękuję Wam za wspólne świętowanie razem z waszymi wnuczkami i wnukami. Spotykamy się, by w sposób szczególny uczcić Wasze Święto oraz podziękować Wam za troskę, trud, opiekę i wszelki wysiłek nad najmłodszym pokoleniem.
Drogie Babcie, szanowni Dziadkowie, wszyscy doskonale wiemy jak ważną rolę w naszym życiu pełnicie. Każdego dnia troszczycie się o swoje wnuki, prawnuki. Wy jesteście tymi, którzy nigdy się nie gniewają. To Wy czytacie dzieciom większość bajek i opowiadacie niesamowite historie swojego życia, które było tak inne od dzisiejszego. Wnukom aż trudno uwierzyć, że kiedyś ludzie mogli żyć tak inaczej. To Wy Babcie i Dziadkowie, dzięki Waszym życiowym doświadczeniom i dojrzałości, stoicie na straży pamięci o historii i tradycjach, które są fundamentem życia społecznego.
Dzień Babci i Dziadka organizowany w naszej szkole, to czas uhonorowania Waszej pracy, przeżyć, wyrzeczeń życiowych, trudu jaki przeszliście w swoim życiu. Bądźcie pewni, że my w gimnazjum, wpajamy Waszym wnukom szacunek do wieku i doświadczenia życiowego, tłumaczymy na czym polega dobro, miłość i prawdziwa rodzina. Wy nam w tym pomagacie, swoją czułością i cierpliwością do wnuków.
Drogie Babcie, szanowni Dziadkowie, z okazji Waszego święta życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia, radości z dorastających wnuków, błogosławieństwa bożego oraz stu lat życia w pomyślności. Szczęść Boże.”
Po słowie Pana Dyrektora przyszedł czas na część artystyczną, w której Babcie i Dziadkowie mogli zobaczyć występy swoich dorastających wnucząt, m.in. występ zespołu ARES, kabaret „Bożenka” przygotowany przez Dianę Pasek oraz Izabelę Zając uczennice kl.3B gimnazjum, kabaret „Wesele” przygotowane przez uczniów klasy IA oraz IB gimnazjum, układ taneczny przygotowany również przez uczennice klasy IB gimnazjum, kabaret „Kopciuszek”, który przedstawili uczniowie klasy 3B, pokaz gimnastyczny, występy wokalne Julii Murdzek, Dominiki Murdzek, Patrycji Zięby, oraz wiersze uczennic klasy 1B. Na koniec chętne Babcie i Dziadkowie wzięli udział w teleturnieju „Familiada”.
Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom gimnazjum, za przygotowanie całej oprawy tego spotkania oraz za poczęstunek urządzony przez Radę Rodziców. Dziękujemy również II Drużynie Harcerskiej z Krosna, wśród której są nasi uczniowie, za przygotowanie w ramach bufetu słodkiego poczęstunku.
Edyta Przymusiak