Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

5 medali juniorek IKN Górnik Iwonicz-Zdrój na Mistrzostwach Polski

5 medali juniorek IKN Górnik Iwonicz-Zdrój na Mistrzostwach Polski
5 medali juniorek IKN Górnik Iwonicz-Zdrój na Mistrzostwach Polski

Z dorobkiem 4 srebrnych i 1 brązowego medalu wróciły biathlonistki IKN Górnik Iwonicz-Zdrój z Mistrzostw Polski juniorów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach (9-14.03.2017). W pierwszym dniu rywalizacji juniorek w biegach indywidualnych na podium stanęły siostry bliźniaczki Kamila i Klaudia Cichoń, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Drugi dzień zmagań w biegach sprinterskich to drugi srebrny medal dla Kamili Cichoń, jej siostra Klaudia zostaje sklasyfikowana na 6 pozycji. W gronie juniorów młodszych 7 miejsce zajmuje Michał Szwast. Kolejny dzień zmagań (biegi pościgowe) to kolejne „srebro” dla Kamili Cichoń. Klaudia awansuje na 5 lokatę, a Michał Szwast zajmuje miejsce 9. W ostatnim dniu rozegrano biegi sztafetowe, w którym drużyna: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając stanęły na drugim stopniu podium. W punktacji klubowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój sklasyfikowany został na 4 miejscu w kraju.