Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Brązowa” sztafeta młodych biathlonistów IKN Górnik

„Brązowa” sztafeta młodych biathlonistów IKN Górnik
„Brązowa” sztafeta młodych biathlonistów IKN Górnik

W Dusznikach Zdroju rozegrano finałowe zawody cyklu „Celuj w Igrzyska”, które zarazem były Mistrzostwami Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. W rywalizacji sztafet wystąpiły dwie drużyny Iwonickiego Klubu Narciarskiego „Górnik”. W młodzikach brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyli: Paweł Kania, Dawid Stanisz i Jakub Jakubczyk – cała trójka to uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Lubatowej. Na 4 miejscu dobiegły do mety młodziczki młodsze w składzie: Daria Deryniowska, Kamila Kania i Julia Murdzek – uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej.

W startach indywidualnych najlepiej zaprezentował się Dawid Stanisz, który zajął 8 miejsce w biegu indywidualnym młodzików. W biegach sprinterskich Paweł Kania zajął 9 pozycję w młodzikach, a Daria Deryniowska została sklasyfikowana na 10 miejscu wśród młodziczek młodszych.

W klasyfikacji generalnej cyklu „Celuj w Igrzyska” 3 miejsce w młodzikach wywalczył Dawid Stanisz.