Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Jesteśmy czytelnikami biblioteki szkolnej”

„Jesteśmy czytelnikami biblioteki szkolnej”
„Jesteśmy czytelnikami biblioteki szkolnej”

9 lutego był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy I, bowiem dołączyli oni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Aby to marzenie mogło się spełnić dzieci musiały wykazać się znajomością bajek i baśni, a także udowodnić, że potrafią już czytać. Egzamin ten zdały na szóstkę! Następnie pierwszaki z uwaga wysłuchały wiersza „Troski książki”. Pani bibliotekarka prosiła dzieci o to, by dbały o wypożyczone egzemplarze. Zaprezentowała bajki, które zostały poplamione, porysowane, podarte. Nowi czytelnicy zostali również zapoznani z regulaminem biblioteki i księgozbiorem dla najmłodszych. Pani Magdalena Depczyńska opowiedziała o swojej pracy i zasadami wypożyczania książek. Kulminacyjnym momentem naszego spotkania było uroczyste ślubowanie. Dzieci z powaga i przejęciem recytowały tekst przyrzeczenia.  Następnie nastąpiło pasowanie na czytelnika. Pasowanie trochę nietypowe, bowiem pomocą pani bibliotekarce służyła Różowa Pantera, która na co dzień jest dobrym duchem biblioteki. Maluchy z uśmiechem na twarzach mocno ściskały łapę różowego pluszaka. Były „ochy” i „achy”, radości nie było końca. Następnie każdy samodzielnie mógł wypożyczyć sobie książkę, do której na pamiątkę otrzymał zakładkę.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci entuzjastycznie podeszły do obowiązku doskonalenia sztuki czytania. Jednak aby ich zapał nie ostygł muszą wiedzieć, że zawsze mogą liczyć na nas, dorosłych.

Drodzy Rodzice!

Jesteście dla swoich pociech największymi autorytetami, dlatego nie tylko zachęcajcie je do sięgania po książki, ale również znajdujcie czas na przynajmniej 20 minut wspólnego, codziennego czytania. Te chwile spędzone z dziećmi są bezcenne i na pewno będą w przyszłości procentować, bo przecież „ dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”.

Magdalena Depczyńska

Jolanta Zygmunt