Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Hej kolęda, kolęda!

Hej kolęda, kolęda!
Hej kolęda, kolęda!

Dzień 22 grudnia upłynął w naszej szkole w prawdziwie świątecznej atmosferze. Rano  miały miejsce klasowe spotkania wigilijne połączone z radosnym kolędowaniem. Nie zabrakło również prezentów!

O godz. 10.30 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Jasełka w naszej szkole” przygotowanego przez uczniów kl. III gimnazjum.  Projekt miał charakter interdyscyplinarny i obejmował swym zakresem język polski, muzykę oraz plastykę. Efektem końcowym były jasełka w wersji współczesnej pt. „Jeden – zero dla nieba” oraz koncert kolęd na flety i dzwonki.

Zebrani obejrzeli historię narodzenia Jezusa w wersji uwspółcześnionej, nie zabrakło więc telefonów komórkowych, pistoletów czy aluzji do współczesnych realiów. Jednak sens jasełek pozostał niezmieniony – Jezus narodził się na ziemi mimo planów i zakusów Lucyfera, mimo podstępnych działań Heroda, a przy ogromnej pomocy archaniołów Michała i Gabriela oraz pasterzy.

Na zakończenie uczniowie kl. III gimnazjum wykonali na fletach i dzwonkach najbardziej znane polskie kolędy.

Występ gimnazjalistów okazał się wielkim sukcesem. Wykazali się oni doskonałą grą aktorską, a całości dopełniły kostiumy i przepiękna scenografia, której punktem centralnym była ogromna szopka pełna zwierząt.

Opiekunkami projektu były Panie Anita Such, Beata Dębiec oraz Anna Deryniowska. Pomocą przy realizacji projektu służyli również Rodzice oraz pracownicy szkoły. Serdecznie dziękujemy!

Gimnazjalistom gratulujemy udanego występu!

Wszystkich mieszkańców Lubatówki zapraszamy 8 stycznia do sali Domu Ludowego w Lubatówce, gdzie młodzież ponownie zaprezentuje się na scenie.