Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej
Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

„Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych,
nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków”
Jan Amos Komeński

Dzieci najlepiej poznają świat, obcując bezpośrednio z rzeczywistością. Dlatego warto organizować wyjazdy, które przybliżają piękno Małej Ojczyzny, uczą poszanowania natury i pokory wobec niej.

18 listopada 2016r. uczniowie z klas I, II i III, wraz ze swymi wychowawcami, wyjechali  na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Obejrzeli tam filmy edukacyjne: o Magurskim Parku Narodowym i o historii kształtowania się obecnego krajobrazu na przestrzeni milionów lat. Wzięli udział
w multimedialnym spektaklu przyrodniczym, obrazującym życie roślin
i zwierząt w cyklu czterech pór roku. Mieli okazję zobaczyć zwierzęta naturalnych rozmiarów, słyszeć ich odgłosy oraz poznać różne ciekawostki z nimi związane. Zwiedzili wystawy: pni drzew, poroży jeleni i saren oraz czaszek ssaków. Następnie czynnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat orlika krzykliwego. Był to dla nich temat bliski, ponieważ nasza szkoła nosi imię Orła Białego. Dzieci z zapałem rozwiązywały krzyżówki, zadania, rysowały drogę orlika do Afryki, wykonały logo Magurskiego Parku Narodowego. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film o zakładaniu gniazda i wychowaniu potomstwa. Nie zabrakło też zabaw utrwalających zdobytą wiedzę, przy których trzeba się było mocno nagimnastykować!

Wyjazd przyczynił się do integracji dzieci, dostarczył im niezapomnianych wrażeń i przeżyć oraz nowej wiedzy na temat Beskidu Niskiego, która na pewno długo pozostanie w pamięci.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Witoldowi Kocajowi za wsparcie finansowe.

Opiekunowie wycieczki: Jolanta Zygmunt, Agnieszka Stanisz, Magdalena Mikosz, Renata Jakieła