Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY!

PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY!
PAMIĘTAMY  I  DZIĘKUJEMY!

 „Boże Wszechmogący, daj wieczną nagrodę Synom i Córkom tej ziemi, którzy złożyli swe życie na ołtarzu Ojczyzny, walcząc o jej wolność (…)” głosi napis na pomniku ku czci pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Lubatówki – żołnierzy AK oraz członków ich rodzin.

Narodowe Święto Niepodległości kieruje nasze myśli właśnie ku tym wszystkim, którzy angażowali się w walkę o niepodległość naszej Ojczyzny, którzy poświęcili swe życie, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce. Wyrazem naszego patriotyzmu powinien być nie tylko udział w obchodach Święta Niepodległości, ale także pamięć o lokalnych bohaterach.

W 2005 roku stanął na cmentarzu w Lubatówce pomnik – wyraz pamięci mieszkańców o ofiarach II wojny światowej. 10 listopada uczniowie naszej szkoły oddali hołd i uczcili minutą ciszy poległych. Młodzież złożyła pod pomnikiem kwiaty i zapaliła znicze. Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” mówił Jan Paweł II, dlatego PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY!