Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Dziewczęta SP Lubatowa ze złotym medalem w biegach przełajowych!

Dziewczęta SP Lubatowa ze złotym medalem w biegach przełajowych!
Dziewczęta SP Lubatowa ze złotym medalem w biegach przełajowych!

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej zdobyły złoty medal w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.
Po zwycięstwach w zawodach powiatowych i rejonowych, reprezentanci Szkoły Podstawowej w Lubatowej zaliczani byli do jednych z głównych faworytów walki o medale w zawodach wojewódzkich, które zostały rozegrane na obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Nikt jednak nie spodziewał się tak znakomitego wyniku, szczególnie wśród dziewcząt, które w swoim biegu okazały się bezkonkurencyjne, pokonując drugie na mecie zawodniczki NSS Ustrzyki Dolne o 23 sekundy. Sztafeta dziewcząt SP Lubatowa, która wystąpiła w składzie: Kamila Kania, Roksana Turek, Zuzanna Miszczak, Faustyna Pernal, Kamila Dudzik, Zuzanna Jakubczyk, Martyna Patlewicz, Julia Murdzek, Oliwia Turek i Daria Deryniowska, wywalczyła awans do zawodów ogólnopolskich, których termin i miejsce zostanie podany w najbliższych dniach. Chłopcy, którzy biegli w składzie: Wiktor Zając, Wiktor Zając II, Kacper Kasprzycki, Miłosz Zima, Sylwester Konior, Kasjan Turek, Bartłomiej Niziołek, Kamil Zygmunt, Karol Jakieła, Krystian Jakieła, zakończyli rywalizację na wysokim 7 miejscu. Wszystkim serdecznie gratulujemy!