Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Smoki, smoczki i smoczyska – impreza czytelnicza

Smoki, smoczki i smoczyska – impreza czytelnicza
Smoki, smoczki i smoczyska – impreza czytelnicza

21 października zaproszenie do biblioteki przyjęła pani Jolanta Zygmunt wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy I. Tym razem impreza czytelnicza poświęcona została smokom. Była to znakomita okazja aby przybliżyć dzieciom te bajkowe stwory. Nasi milusińscy poznali prawdziwe historie opowiadające o smoczych zwyczajach, a zaproszeni do wspólnej zabawy mogli choć na chwilę poczuć się prawdziwymi smokami. Następnie dzieci z uwaga wysłuchały wiersza Wiery Badalskiej „ Przepraszam smoku” i opowiadania „Dragozor chce być strażakiem”. Utwory te bardzo podobały się słuchaczom wzbudzając uśmiechy na ich buziach. Mówiąc o różnych wymyślonych poczwarach nie mogło zabraknąć informacji o żywych jaszczurkach, które swoim wyglądem przypominają smoki. Dzieci zgodnie stwierdziły, że nie chciałyby się spotkać z waranem z Komodo czy z agamą kołnierzastą. Ze zdziwieniem przyjęły fakt, że bazyliszek to nie tylko potwór z legendy, lecz najprawdziwsze zwierzę. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Rozstaliśmy się z obietnicą, że jeszcze nie raz będziemy się wspólnie bawić.

Na zakończenie chciałam podziękować uczennicom klasy III – Aleksandrze Knap i Julii Pernal za wykonanie kolorowego plakatu „Smoki”

Magdalena Depczyńska