Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Pasowanie na ucznia klasy I

Pasowanie na ucznia klasy I
Pasowanie na ucznia klasy I

10 października 2016 roku był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet prawowitych uczniów szkoły. Pasowanie na ucznia to jedna z najbardziej oczekiwanych uroczystości dla każdego pierwszaka i jego rodziców.
Doniosłą uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, witając zebranych: głównych bohaterów spotkania, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu najmłodszych. Dzieci, odświętnie ubrane, „wjechały pociągiem” przy dźwiękach piosenki „Do Krainy Radości” i zatrzymały się na „Stacji głównej – szkole w Lubatówce”, gdzie zaprezentowały to, czego nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni pobytu w szkole. Swoim występem udowodniły, że są godne nosić miano ucznia. Przewodnicząca Samorządu Klasowego poprosiła więc pana dyrektora, aby zechciał mianować ich uczniami Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Lubatówce i wręczył „odpowiednie dokumenty”, które to pasowanie potwierdzą. Zanim to nastąpiło, przy pochylonym Sztandarze Szkoły pierwszoklasiści wypowiedzieli uroczyste słowa ślubowania. Cała uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.
Do społeczności szkolnej zostali przyjęci:

1. Albrycht Oliwia
2. Białogłowicz Martyna
3. Drozd Beniamin
4. Głód Patryk
5. Gruszka Maciej
6. Królikowski Tymoteusz
7. Murdzek Ilona
8. Pernal Maja
9. Pernal Szymon
10. Śliwa Kacper
11. Zygmunt Emilia

Wielu sukcesów w nauce życzy wychowawca klasy – Jolanta Zygmunt