Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wesprzyj ratowanie perły ziemi iwonickiej!

Wesprzyj ratowanie perły ziemi iwonickiej!
Wesprzyj ratowanie perły ziemi iwonickiej!

W imieniu własnym oraz proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców Iwonicza, pozostałych miejscowości gminy oraz tych, którym bliska jest ziemia iwonicka o wsparcie finansowe dla ratowania zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych. Jest to najczęściej odwiedzany przez turystów zabytek, którego początki sięgają XV wieku. Piękny drewniany kościół z wspaniałym neobarokowym wnętrzem stanowi najcenniejszy obiekt naszej gminy wpisany do rejestru zabytków. Za zgodą Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków
w chwili obecnej prowadzone są prace związane z umocnieniem terenu przykościelnego od strony potoku Iwonka, konieczne, by zapobiec ewentualnemu osuwaniu się obiektu.


W planach są również: przebudowa drogi procesyjnej wraz z jej poszerzeniem, przebudowa ogrodzenia oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego na przylegającym do kościoła terenie. Koszt niezbędnych do wykonania prac oszacowano na blisko pół miliona złotych.


Wraz z proboszczem parafii ks. Kazimierzem Gierą zachęcamy wszystkich, komu nie jest obojętny stan kościoła, do dowolnych wpłat na podane niżej konto, którego dysponentem jest inwestor prac budowlanych czyli parafia pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Wpłaty na konto nie są zbiórką publiczną w rozumieniu Ustawy z dnia 14 marca 204 r. o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych (Dz.U.2014.498 z dnia 2014.04.17). Urząd Gminy również wesprze konieczne prace budowlane stosownie do złożonego przez inwestora wniosku.


Dane potrzebne do dokonania przelewu:
Parafia rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, ul. Długa 6, 38-440 Iwonicz-Zdrój
Numer konta: 70 8642 1041 2006 4014 6517 0001
Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Oddział w Miejscu Piastowym, ul. Krośnieńska 5B, 38-430 Miejsce Piastowe

Zwracamy się również z gorącym apelem do wszystkich, którzy przypadkiem zaglądają na naszą stronę o rozpropagowanie tej akcji wśród swoich znajomych lub – jeśli ktoś ma taką możliwość- w innych mediach. Z góry dziękujemy za odzew!